מאמרים בנושא סדר דין אזרחי


טיפול בעיניינים משפטיים והבנת המערכת המשפטית על בוריה הינה צורך הכרחי בימינו, משרד חזק ומנוסה הוא כלי שיכול להשפיע רבות על התנהלותינו מול מוסדות החוק והבירוקרטיה בישראל, ליקטנו עבורכם מספר מאמרים בנושא סדר דין אזרחי. המאמרים נכתבו במהלך השנים האחרונות ויכולים לעזור לכם בהבנת מערכת המשפט, הזכויות והחובות החלות עליכם בפני מערכת החוק ועוד נושאים בהם מתעסק משרדינו. המידע המוצג באתר הנו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ-משפטי ו/או חוות-דעת משפטית. המחבר ו/או המשרד אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל ייעוץ-משפטי מקצועי לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים ו/או בכלל.

תקנות אלה קובעות הסדרים לגביית חובות שהמדינה היא צד להן ואם ניתן פס"ד על ידי בית המשפט עליון, בג"ץ בית הדין הגדול לערעורים, בית הדין הארצי לעבודה, במקרה כזה פרקליטות המדינה אחראית על העברת פס"ד לחשב הכללי למשרד האוצר והוא אחראי על תשלום הכסף.

אם מדובר על בתי משפט נמוכים יותר: שלום, מחוזי, אזורי לעבודה במקרה כזה פרקליטויות המחוז אחראיות על העברת פס"ד לחשב הכללי והוא אחראי על תשלום החובות

תקנות ההוצל"פ - תקנה 27א, הגשת בקשה לפי סעיפים 19, 25, 48, או 58 לחוק ודיון בה תק' תשס"ט-2009, קובעת: הגשת בקשה לפי סעיפים 19, 25, 48 או 58 לחוק, ודיון בה יהיו בדרך הקבועה בפרק כ' לתקנות סדר הדין, בשינויים המחויבים, ואולם רשם ההוצאה לפועל רשאי לסטות מסדרי הדין האמורים אם מצא כי הדבר יועיל להכרעה צודקת ויעילה בהליך, וכן רשאי הוא לדחות את הבקשה בלי שקיים דיון.

ביצוע תביעה על סכום קצוב. תקנות 109א עד 109יב, סעיף 81א1 לחוק)

מהי תביעה על סכום קצוב? מדובר בתביעה שלא הגיעה לדיון בבית המשפט - תביעה שלא היה בה כתב הגנה ולא היה הליך משפטי.